Polonya Ülkesi Hakkında Kısa Bilgi

SEYAHAT EDECEĞİNİZ POLONYA  İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER;

Polonya  vize prosedurlerini ve vize işlemlerinizi bitirdikten sonra seyahat edeceğiniz  Polonya ile ilgili tdovize.com aracılığıyla size bilgi paylaşımında bulunmamız,  firmamızın siz seyahat ederken dahi size bir klavuz niteliğinde bilgi birikimlerini sunması müşteri memnuniyetimiz açısından önemlidir.

Seyahat edeceğiniz ülke ile ilgili bilgilerin size bir nebze olsun ışık tutacağına tdovize.com olarak inanmaktayız.Bu bilgiler tamamen TDO DANIŞMANLIK ( tdovize.com) aracılığı ile Polonya  vizesini alan ve seyahat eden müşterilerimizin deneyimleri,bilgileri  ve dikkat edilmesi gereken hususları barındırmaktadır.

-Polonya’ya gittiğinizde Varsova’da sakinliğin, dinginliğin tadini çıkarın, turistik bir özelliği olmasa da Lodz’un muhteşem ortamını tadın, eski binaların arasında kaybolun, bol bol fotoğraf çekin, gece yaşamının keyfini çıkarın. Vroclav şehir meydanında alışveriş yapın, nehir kenarlarında pikniğin keyfini çıkarın. Krakow’da tuz madenine gidin, Auschwitz’de 2. dünya savaşında katliamın izlerini görün, insanlarla tanışın, bambaşka hayatların hikayelerini dinleyin.

-Birkenau’yu anlatan en önemli bina “Sophie’nin Seçimi” filminde trenin içinden geçerek kampa girdiği büyük kapı. zaten tam anlamı ile ayakta kalan tek yapı da bu, kampın nerdeyse tamamı yıkılmış, ancak kapının üst katındaki odadan bakınca göz alabildiğine uzanan bir alanda koğuşların taş bacalarını görebiliyorsunuz ve kampın büyüklüğünü o zaman anlayabiliyorsunuz.

-Burayı gezince ideolojik beyin yıkama nasıl bir şeydir ve insanlara neler yaptırıyor inanıyorsunuz. Bunları yapanlar karşılarındakini insan olarak görmedikleri için tüm bunları da yapmakta veya yapılanlara ortak olmakta beis görmemişler. Polonya’ya yolunuz düşerse mutlaka burayı ziyaret edin, kendinizi iyi hissetmeyeceksiniz, içiniz ezilecek ama gerçekten burası görülmesi gereken bir utanç abidesi.

-Wieliczka Tuz Madeni, Polonya’nın Krakow kentine 1 saat mesafe uzaklıktaki Wieliczka‘da yer alıyor. Bu madenin en önemli özelliği dünyanın en eski tuz madenlerinden biri olmasıdır. Maden 1996 yılında düşük tuz fiyatları ve içindeki bir çökme nedeni ile kapatılmış. Ancak günümüzde  müze şekline dönüştürülmüş ve  turistlerin ziyaretine  açılmış.Gittiğinizde buranın hikayesini mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim…

Polonya Ülkesi Hakkında Kısa Bilgi sitemize 03 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :
Yurtdışı Eğitim Vizesi